Muş İl Derneği

Misyonunu toplumsal refahın arttırılmasına, destek sağlamak üzere etkin rol alarak toplumsal yaşama katkı sağlamak olarak açıklayan Muş İl Derneğine tasarımsal bir dernek sitesi yapıldı.

MUŞ İL DERNEĞİ WEBSİTE - LOGO ☼ 12/10/2015

Muş ve İlçelerinin tarihsel ve kültürel, sanatsal, turistik, folkrolik yönlerini ve gelenek ile göreneklerinin araştırmak ve geliştirmek. Faydalarını sıralarsak; Muş ve ilçelerinin nüfusa kayıtlı olanların ve ya buralardan başka yerlere nüfus kaydı naklini yapanların ilk ve orta dereceli okulların birinden mezun olup orta dereceli okulların birinden mezun olup orta dereceli okullar ile üniversite ve ya yüksek okullarda öğrenim görme maddi olanağından yoksun ve yetenekli bulunan çocuklarımızın her türlü eğitim, öğrenim, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımda bulunmak.

Amacı Muş ve Muş dışındaki Muş’luların tanışması kaynaşması, yardımlaşmasını temin etmek. Muş’un dışındaki Muş’luların Muş ili,ilçe ve köyleri ile ilgili irtibat ve yardımlaşmasını sağlayarak, Muş ve Muş’luların madden ve manen geliştirmektir.

Fakir hastalara ve düşkünlere tedavi ve ilaç yardımında bulunmak, muayene ve tedavilerine yardımcı olmak, imkanlar dahilin de klinik, dispanser ve hastaneler gibi sağlık kuruluşları açmakta ve çalıştırmak. Görevleri arasında; eğitim amacını gerçekleştirmek üzere okul, dershane, yurt, kreş, derslikler kurmak, amacı kapsamında yetenekli, yoksul öğrencilere burs vermek, kitap, öğretim araştırma araç ve gereçlerini temin etmekte vardır.

Daha fazla bilgi için Muş İl Derneği web sitesini ve adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siteye gitmek için tıklayın

Projenizi beraber gerçekleştirmek için iletişime geçin !

MURAT DENİZ WORKSHOP © 2017 | BLOG