Güncel

5 Ağustos 2016

Tasarımlarınız İçin Ücretsiz Renk Araçları

Etiketler:, ,

Yeni nesil tasarımların ortak özelliklerinden biri de daha önce alışageldiğimiz renk paletlerinin aksine daha mat aynı zamanda da canlı tonlara sahip olması. Materyal ve Flat tasarımlar için zaman zaman yararlandığım renk araçlarını sizlerle de paylaşmak istedim.

Material Colors

Geniş ve alternatifli bir palete sahip araç üzerinden dilediğiniz renkleri kodları ile seçmeniz mümkün.  Buradan!

Material Palette

İki farklı renk seçtikten sonra sizin için bir palet oluşturan araç, seçiminizi aynı zamanda örnek tasarım üzerinde de görmenizi sağlıyor. Buradan!

Flat UI Colors

En eski ve bilindik araçlardan biri olan Flat UI Colors sıkıştığınızda ulaşılacak en basit kaynaklardan. Buradan!

Pllts.me

Burada ise kullanıcılar tarafından yine kullanıcılar için oluşturulan hazır paletler mevcut. Oldukça zengin bir renk arşivine sahip site üzerinden projenize uygun renkleri seçebilirsiniz. Buradan!

Metro UI Colors

Windows’un Metro UI akımı ile başlayan Flat tasarım trendinde sizi o renklerin tarihine taşıyan bir site. Farklı paletler oluşturmak mümkün. Buradan!

Color Hunt

İçeriği yine kullanıcılar tarafından oluşturulan sitede bir çok farklı renk paletine ulaşmanız mümkün. Üstelik hepsi de birbirinden uyumlu. Buradan!

Coolors

Twitter’dan gelen bir yorum ile Coolors sitesini de ekledim listeye.  Coolors da bir çok ekstra güzel özelliği olan bir renk aracı. Buradan!

Benim de projelerime sıklıkla kullandığım bu kaliteli renk araçlarını umarım sizler de keyifle kullanır, çalışmalarınıza değer katarsınız.

Yorum var:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir